Segítünk, ha fiatal(os) munkakereső vagy!
Bár akár mind a hét modulra lehet jelentkezni, de ha nem tudsz dönteni, akkor gyere el a november 16-án rendezendő tájékoztató napra.
Már a helyszín is rendkívül innovatív: a Szimplakert, ami egy romkocsma de több annál, például őstermelőknek is helyet adó helyi piac színtere is. VII. kerület, Kazinczy utca 14. Bővebben : www.szimpla.hu
Utazás egyénileg, de számla ellenében a DEmnet megtéríti az útiköltséget (a pontos címért vedd fel velünk a kapcsolatot)
Miről lesz szó 11 és 17 óra között?
Bemutatkoznak a képzők és bemutatják a képzési modulokat.
A résztvevők (vagyis TI) ismerkedtek a képzőkkel és egymással.
Bemutatják Nektek a Szimplakertet
Ebéd is lesz
Kötetlen eszmecsere keretében a következő innovatív társadalmi vállalkozások mutatkoznak be:
- Cellux csoport
- Budapest Bike Maffia
- Hétkerék Szimpla
- Bringás Bolha
- Szimpla (h)őstermelői piac
A korábban (ld. alul) már beharangozott képzések (vagy inkább tréningek) célja, hogy a fiatalok legyenek kezdeményezőbbek, innovatívabbak az őket körülvevő társadalmi környezetben, s ezáltal saját sorsukat illetően is.
A képzés -vagy inkább tréning, mert nem a hagyományos "leadom az anyagot" tanótrai képzésre kell gondolni -, hét modulból fog állni, minden egyes modul 30 órás lesz. A modulok tetszőlegesen kombinálhatóak, és egymástól függetlenül is elvégezhetőek. A résztvevőknek étkezést, utazási költségtérítést biztosítunk, a képzést sikeresen elvégzők oklevelet kapnak.
A képzés időtartama: 2012. november - 2013. március között
Az egyes modulokat más-más helyszínen fogják megvalósítani, hogy melyiken és milyen időbeosztással (hétközben vagy hétvégén), abban nagy segítséget jelentene a szervezőknek az innen is letölthető előjelentkezési lap visszaküldése a
kepzes@demnet.org.hu és/vagy az
albertirsa@telehaz.hu
1) Társadalmi innováció, mint új probléma-megoldási megközelítés
Mitől jó és megvalósítható egy ötlet?
A gyakorlatorientált modul olyan példákat, lehetőségeket mutat be, amelyek ismeretében a résztvevők másképp néznek az őket közvetlenül vagy akár távolabbról érintő helyzetekre vagy problémákra (pl. munkanélküliség, egyenlőtlenség, vállalkozás indítása, környezetvédelem, infrastruktúra stb). A lemondás helyett inkább megoldásokat keresnek, kreatív, innovatív ötleteket, módszereket, lehetőségeket használva. Majd ezek alapján akár önállóan, akár csapatban együttműködve megvalósítási tervet, projekttervet tudnak összeállítani.
2) Szolgáltatásszervezés, szolgáltatás menedzsment
Hogyan válik az ötletből termék, szolgáltatás?
A modul elvégzésével a résztvevők ismereteket szereznek a szolgáltatásszervezés, a szolgáltatásmarketing, a szolgáltatások kialakításának, gyakorlati megvalósításának alapjairól – ezen a területen gyakorlati tudásra tesznek szert. A képzés során megismerkednek a különböző tipusú szolgáltatások jellegzetességeivel, a bevált és hatékonyszolgáltatások jellemzőivel.
3) Az adományszervezés alapjai – civil szervezetek adományszervezési technikái és kommunikációja
Hogyan szerezzünk a szolgáltatásunkhoz támogatást?
A gyakorlatorientált modul során a résztvevők megismerik az adományszervezés módszertanát, kommunikációját ésetikai követelményeit. A résztvevők alapismereteket szereznek, és betekintést nyernek az adományszervezésbe mintszakmába, valamint olyan alapokra tehetnek szert, amely lehetőséget teremt a későbbi továbbtanulásra is.
Erről a témáról egy kicsit többet lehet olvasni itt
4) On-line és off-line kommmunikációs válaszok a modern civil szervezeti munkaerő-piaci kihívásokra
Hogyan találjuk meg a célcsoportunkat, hogy szólítsuk meg őket, és adjuk el nekik a szolgáltatásainkat?
A modul alapokat nyújt az állandóan változó kommunikációs térben, civil szervezetekben és társadalmi vállalkozásokban elhelyezkedni szándékozók számára. Betekintést nyújt abba, hogyan adhatunk egyéni válaszokat konkrét kommunikációs helyzetekben felmerülő kérdésekre.
5) Az integrált vidékfejlesztés alapjai
Milyen szolgáltatások élnek meg vidéken?
A modul betekintést nyújt a vidéki (perifériás) térségekben zajló gazdasági-társadalmi folyamatokba, e folyamatok befolyásolásába, a befolyásolás eszközeinek használatába elsősorban akciók, tervezés, menedzselés, értékelés területén.
6) Munkaerő-piaci ismeretek és önkéntesség
Egy helyi közösségi szolgáltatás végzéséhez milyen munkaerő-piaci ismeretek szükségesek?
A modul képet ad a munkaerőpiac alapvető működéséről, a civil szervezetek felépítéséről, jelenlegi helyzetéről, valamint az ott zajló lehetséges munkafolyamatokról. Segít abban, hogy a résztvevők el tudják magukat helyezni a civil szervezetek által nyújtott munkaerőpiacon.
7) Projektmenedzsment és pályázatírás
Hogyan valósítsunk meg projekteket, és hogyan szerezzünk pályázati forrásokat?
A gyakorlaton a résztvevők megismerkednek a helyben működő közösségi terek működésével, tapasztalatot szereznek azok működtetésében. Ez a modul szabadon felvehető bármelyik másik modullal együtt. A gyakorlat lehetőséget biztosít, hogy a gyakorlat helyszínéül szolgáló közösségi térben az elméleti modulokban szerzett ismereteiket gyakorlati tapasztalatokkal egészítsék ki, mélyítsék el.
A Demokratikus Jogok Fejlesztéséért Alapítvány "Munkaerőpiaci modellek és e-szolgáltatások a teleházakban" címmel elnyert egy TÁMOP-os pályázati támogatást, melyet a Magyar Teleház Szövetséggel együttműködésben valósít meg 2011. szeptemberétől két éven át. A program nyitó konferenciájára 2011. december 8-9-én került sor Budapesten.
A projekt során 18-29 éves, az iskolarendszerű képzésből kikerült, de munkahellyel még nem rendelkező fiatalok számára nyújtunk képzést és munkatapasztalat szerzést védett környezetben, valamint ehhez kapcsolódó információszolgáltatást és tanácsadásokat (jogi, továbbtanulással kapcsolatos, pályaorientációs, pályaválasztási, munkaerőpiaci) a közép-magyarországi régió 5 szolgáltató helyén, melyek a következők:
A nyitó rendezvényen rajtuk kívül a program megvalósítása iránt érdeklődő szakemberek és civil szervezetek képviselői is részt vettek, ahol részletesen végigbeszéltük a projekt szolgáltatásait.
A tananyagfejlesztés során az alábbi témakörök kerülnek kidolgozásra és bemutatásra (kontaktos és e-learninges képzési platformon):
Ezen túl minden résztvevő számára ismereteket nyújtunk az alábbi területekről:
"Hogyan tovább?" - modellek és e-szolgáltatások
albertirsa kukac telehaz pont hu
Dánszentmiklósi Művelődési Ház
06 53 374 017
06 20 661 7605